Wakacje po pandemii - jak wybieramy kierunek?
Turystyka była jednym z najbardziej dotkniętych sektorów pandemią COVID-19. Ograniczenia w podróżowaniu, zamknięcia granic i panika związana z wirusem spowodowały, że branża turystyczna zatrzymała się niemal całkowicie. Niemniej jednak, w miarę jak świat powoli zaczyna odzyskiwać swoją równowagę, turystyka zaczyna wracać do życia. Jednak, z jakim kierunkiem zmierza branża turystyczna? Czy po pandemii będziemy potrzebowali czegoś innego od naszych wakacji niż przed nią?
Bezpieczeństwo jako priorytet
Bezpieczeństwo stało się jednym z najważniejszych aspektów, kiedy myślimy o naszych wakacjach. Od teraz, coraz więcej turystów będzie wybierać kierunki, które zapewniają wyższy poziom bezpieczeństwa. Znacznie więcej osób oprócz tradycyjnych atrakcji np. pięknych krajobrazów,i pałaców będzie zwracać uwagę na jakie systemy bezpieczeństwa oferują hotele, w których będą się zatrzymywać. Istotne będzie posiadanie certyfikatów potwierdzających przestrzeganie wytycznych i obostrzeń związanych z pandemią, takie jak kontrolowanie temperatury podczas check-in'u, dostarczanie płynów dezynfekujących w pokojach i kontrolowanie dystansu pomiędzy osobami.
Zielone i ekologiczne
Temat zrównoważonego rozwoju od dłuższego czasu nie schodzi z czołowych tematów branży turystycznej. Pandemia, która przyniosła ze sobą czas, w którym mieliśmy możliwość obserwować jak przyroda samoczynnie odzyskuje swoją równowagę, spowodowała, że coraz większa liczba turystów zwraca uwagę na eko-friendly kierunki. Coraz chętniej wybieramy wakacje na obszarach, w których ekologia jest na wysokim poziomie. Takie miejsca oferują zwykle zbliżone do natury formy wypoczynku jak trekking, rafting, wspinaczka albo jazda na rowerze.
Oprócz powyższych aspektów nasi eksperci zwracają uwagę na to, że podróże służbowe wciąż będą prowadzone głównie przez wideokonferencje, a turystyka oparta na technologii, tak jak wirtualne zwiedzanie albo wirtualne spacery, stanowić będą część przyszłości. Wszystko to może wydawać się trudne i skomplikowane, ale zmiana w kierunku bardziej zrównoważonej i ekologicznej turystyki, jest ważna dla naszego świata i warto ją realizować.